Het nieuwbouwplan Kapelhof is gesitueerd ten zuiden van het centrum van Voerendaal en op geringe afstand van de diverse voorzieningen zoals het winkelcentrum, openbaar vervoer etc. Door een gunstige ligging ten opzichte van de autosnelwegen zijn steden als Maastricht, Heerlen, Sittard en Aken per auto snel bereikbaar.
In het uiteindelijke plan worden er 3 (grondgebonden) appartementen, 3 maisonnettes, 9 vrijstaande woningen en 2 halfvrijstaande woningen gerealiseerd.
Het plan zal in fasen worden uitgevoerd. In de eerste fase wordt gestart met de bouw van het woonblok met de 3 (grondgebonden) appartementen en 3 maisonnettes en 3 of 4 vrijstaande woningen. Bij de grondgebonden woningen kunt u, benevens kavel 6 en 7, kiezen uit 4 typen woningen.
Met de welstandscommissie van de Gemeente Voerendaal is de afspraak gemaakt dat er maximaal 2 woningen van een type naast elkaar mogen liggen.
3 appartementen & 3 maisonnettes
Er worden 3 grondgebonden appartementen gerealiseerd met daarboven 3 maisonnettes. De maisonnettes zijn via een buitentrap bereikbaar en bestaan uit 2 woonlagen.
De appartementen en maisonnettes hebben ieder de beschikking over een terras/tuin, een privé parkeerplaats en een buitenberging.
Het woongebouw is ideaal gelegen, aan de rand van het dorp en toch nabij alle winkels en andere voorzieningen.
Verkoopprijzen*:
Type A1 € 125.500,- V.O.N.
Type A2 € 126.000,- V.O.N.
Type A3 € 125.500,- V.O.N.
Type B1 € 141.500,- V.O.N.
Type B2 € 143.000,- V.O.N.
Type B3 € 141.500,- V.O.N.
* Prijzen zijn op basis van erfpacht
Erfpacht:
Bij een huis op erfpachtgrond wordt de huizenkoper eigenaar van het pand, exclusief de grond. De erfpacht wordt via de notaris geregeld en geeft u een aantal rechten met beperkingen. Welke dat zijn is in de notariële akte vastgelegd. Ook is vastgelegd voor hoe lange tijd een bepaalde erfpachtcanon geldt.
Canon voor type A woning bedraagt € 161,-. Canon voor type B woning bedraagt € 184,-.
Op 1 januari van elk jaar wordt de erfpachtcanon verhoogd op basis van de procentuele stijging van CPI (CBS).
Eigenwoningbijdrage:
Bij de aankoop van deze appartementen kunt u mogelijk in aanmerking komen voor de Eigenwoningbijdrage (koopsubsidie). Wanneer u voldoet aan de voorwaarden, kunt u een maandelijkse bijdrage in de hypotheeklasten ontvangen. Zie voor informatie www.senternovem.nl/koopsubsidie.
Grondgebonden woningen
In het plan worden 9 vrijstaande woningen en 2 halfvrijstaande woningen gebouwd. In de fase I zullen de eerste 3 of 4 woningen worden gebouwd. De kaveloppervlakte is vastgesteld. Er zijn enkele woningvarianten waaruit gekozen kan worden. Ze verschillen qua architectuur in gevels en dakvorm.