Mobiele menu

Contact
dec 22, 2025
Agro

GLB-uitkeringen beginnen: controleer uw beschikking tijdig

Heeft u in 2025 subsidies aangevraagd binnen het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB)? Vanaf 1 december 2025 ontvangt u de beschikking op uw aanvraag. Kort daarna volgt de eerste uitbetaling van de GLB-subsidies. Het is belangrijk om direct na ontvangst te controleren of de beschikking overeenkomt met uw aanvraag. Is dit niet het geval, dan moet tijdig bezwaar worden ingediend.

Verlaging vergoedingen ecoregeling

Voor de ecoregeling is, vanwege een overschrijding van het beschikbare budget, besloten de vergoedingen met 10% te verlagen ten opzichte van de eerder gecommuniceerde bedragen (€200, €100 en €60 per hectare voor respectievelijk goud, zilver en brons).

De voorlopige tarieven zijn daarmee als volgt vastgesteld:

 

SubsidieVoorlopig tarief
Basispremie€ 158 per ha
Extra betaling eerste 40 ha€ 50 per ha
Ecopremie brons€ 54 per ha
Ecopremie zilver€ 90 per ha
Ecopremie goud€ 180 per ha
Extra betaling jonge landbouwer€ 2.800 per ha

Voorlopige versus definitieve beschikking

Ontvangt u een voorlopige beschikking, dan kan hiertegen nog geen bezwaar worden ingediend. Bezwaar is pas mogelijk zodra RVO een definitieve beschikking heeft afgegeven.

Wij adviseren daarom nadrukkelijk om te controleren of u een voorlopige of definitieve beschikking heeft ontvangen. Komt de definitieve beslissing niet overeen met uw aanvraag, dan is het van groot belang om binnen de gestelde termijn bezwaar te maken.

Aelmans Adviesgroep ondersteunt u graag bij het beoordelen van uw definitieve beschikking en bij het indienen van een eventueel bezwaar.

Heeft u vragen over uw GBL-beschikking?

Onze agrarisch adviseur Naomi Géron helpt u graag verder
Naomi Géron
ngeron@aelmans.com
+31 (0)6 - 13 75 06 19

Heeft u vragen over uw GBL-beschikking?

ngeron@aelmans.com
+31 (0)6 - 13 75 06 19
Naomi Géron
Onze agrarisch adviseur Naomi Géron helpt u graag verder