Mobiele menu

Contact
okt 22, 2026
Agro

Nieuwe subsidie voor verbetering stalklimaat en schuilplaatsen in de veehouderij

Vanaf 24 november 2026 kunnen veehouders subsidie aanvragen voor investeringen die bijdragen aan een beter stalklimaat en meer beschutting voor dieren. Met de subsidieregeling ‘Productieve investeringen dierwaardig omgevingsklimaat’ kunnen rundvee-, varkens- en pluimveehouders 40% van de subsidiabele investeringskosten vergoed krijgen, tot maximaal € 100.000.

 

Aanvragen vanaf 24 november 2026

De subsidieregeling is geopend van 24 november 2026 tot en met 19 januari 2027. Aanvragen kunnen worden ingediend via de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

De overheid wil veehouders stimuleren om maatregelen te nemen die hittestress bij dieren beperken en het dierenwelzijn verbeteren. Dit sluit aan bij de verdere ontwikkeling van regelgeving rondom dierwaardige veehouderij.

koeien

Welke investeringen komen in aanmerking?

De subsidie richt zich op twee categorieën:

 

1. Verbetering van het stalklimaat
Afhankelijk van de diercategorie komen onder andere de volgende investeringen in aanmerking:

  • Dakisolatie bij rundveestallen;
  • Watervernevelingssystemen;
  • Warmtewisselaars;
  • Sensoren voor het monitoren van gassen en temperatuur in varkensstallen;
  • Infraroodpanelen en vloerverwarming voor jonge kuikens.

2. Schuilplaatsen voor dieren

Ook investeringen in mobiele of natuurlijke schuilmogelijkheden kunnen voor subsidie in aanmerking komen. Welke investeringen precies subsidiabel zijn, is afhankelijk van de diercategorie en de vastgestelde investeringslijst.

Hoeveel subsidie kunt u ontvangen?

De subsidie bedraagt 40% van de subsidiabele kosten. Hierbij gelden de volgende bedragen:

  • Minimale investering: € 12.500;
  • Minimale subsidie: € 5.000;
  • Maximale subsidie: € 100.000.

Het totale beschikbare budget bedraagt ruim € 5,4 miljoen. Per onderneming kan één subsidieaanvraag worden ingediend, waarin meerdere investeringen gecombineerd mogen worden.

Biologische bedrijven krijgen voorrang
De verdeling van het subsidiebudget vindt plaats op basis van een puntensysteem. Alle subsidiabele investeringen krijgen 17 punten toegekend. Biologische bedrijven en bedrijven die omschakelen naar biologische landbouw ontvangen één extra punt en krijgen daarmee voorrang.

Wanneer er onvoldoende budget beschikbaar is voor aanvragen met hetzelfde puntenaantal, wordt door middel van loting bepaald welke aanvragen subsidie ontvangen.

Belangrijke voorwaarden

Wilt u gebruikmaken van deze subsidieregeling? Houd dan rekening met de volgende voorwaarden:

  • U mag niet beginnen met de investering voordat de subsidieaanvraag is ingediend;
  • Een offerte mag voorafgaand aan de aanvraag nog niet zijn ondertekend;
  • De investeringen moeten uiterlijk 31 december 2028 zijn gerealiseerd;
  • Bij de aanvraag moeten onder andere een projectplan, begroting en financieringsplan worden aangeleverd.

Het is daarom belangrijk om geplande investeringen tijdig voor te bereiden en vooraf te controleren of deze binnen de subsidieregeling passen.

Wilt u meer weten over deze regeling?

Onze agrarisch adviseur Naomi Géron helpt u graag verder
Naomi Géron
ngeron@aelmans.com
+31 (0)6 - 13 75 06 19

Wilt u meer weten over deze regeling?

ngeron@aelmans.com
+31 (0)6 - 13 75 06 19
Naomi Géron
Onze agrarisch adviseur Naomi Géron helpt u graag verder